Uporaba:
Za izboljšanja telesnega in duševnega počutja, pospešitev krvnega pretoka, odprava stresa, napetosti, izboljšanje spanca,…
Preverite, kaj vse vam naša ekipa ponuja
Manualna terapija deluje na živčno-mišično-skeletni sistem z namenom odpraviti njegovo oslabljeno funkcijo in zmanjšati bolečino ter vrnitev v stanje pred poškodbo. Manualna terapija vključuje anamnezo, pregled, postavljanje terapevtske ocene s prognozo, izvajanje terapije in svetovanje. Za manualno terapijo so značilne do podrobnosti dodelane ročne tehnike in definirana načela, na podlagi katerih deluje. Terapevtski pristop je celostni pristop, ki išče vzroke funkcionalne motnje, pri tem pa ne obravnava samo simptomov. Težav se manualni terapevt loteva večplastno.
Za težave mišično-skeletnega sistema (kosti, mišice, ovojnice, sklepi, vezivno tkivo,…), ki so posledica slabe drže, fizične poškodbe, stresa, bolezni,…:
Manualne terapije ne izvajamo pri:
V okviru manualne terapije izvajamo naslednje tehnike:
Po terapiji:
Vsak posameznik je unikatna celota. Pomagamo vam prepoznati glavne značilnosti, ki vas ovirajo na svoji poti do homeostaze. Razložimo vam trenutno stanje in kaj so vzroki zanj (kronične bolečine, pomanjkanje smisla,…). Pomagamo vam definirati cilje in izklesati pot za dvig kvalitete življenja.
Občutenje telesa pomagamo definirati na novo, pri tem pa se lahko sprožajo različna čustvena stanja, ki privrejo na plano in spreminjajo tako zavestno kot podzavestno stanje posameznika.
Iskanje prave homeostaze je tek na dolge proge, ki zahteva konstantno delo in učenje. Temu sledi užitek v obliki napredka, ki ga občutite v obliki večje energije, večjega reda v življenju in dviga kvalitete življenja. Vse to pa vam omogoča še hitrejše učenje in večjo rast. Ponovno zbliža z naravo in njenimi zakonitostmi
bolečine v hrbtu, bolečine v vratu, išijas, teniški komolec, karpalni kanal, bolečine v kolenu, petni trn, hiperlordoza, hiperkifoza, sindrom piriformis, torakalni sindrom, zamrznjena rama, glavobol, plitko dihanje, migrene, tendinitis, mišični krči, bolečine v sklepih, kronična utrujenost, mravljinčenje v dlaneh in prstih rok,…
Fizioterapevtka skrbno izbere vaje, ki so namenjene posamezniku glede na njegovo fiziologijo in težave. Skupaj preverita pravilnost izvajanja vaj in sledita napredku s kotrolnimi obiski.
skolioze, hiperkifoze, hiperlordoze, valgus kolen, calcaneo valgus, okrevanje po operacijah, nepravilna drža, diastaza,…
Bownova terapija je nežna, manualna tehnika, pri kateri terapevt vnaša dražljaje v telo preko potez, ki jih izvaja na vezivnem tkivu. Poteze spodbudijo telo k samoregulaciji. Bownova terapija vpliva na sprostitev napetosti mišic, izboljša pretok, izboljša gibljivost in zmanjša bolečine. Poleg sprememb v mišičnem sistemu , deluje tudi na nevrološkem, hormonalnem, limfatičnem, emocionalnem in energetskem sistemu.
Bownova terapija je nežna, zato je primerna za vse starostne skupine, tudi za starostnike, dojenčke, mamice in dojenčke, v veliko pomoč smo lahko tudi nosečnicam.
Bownova terapija je primerna tudi za dojenčke, takoj po rojstvu. Običajno jo izvajamo po obisku v prvi posvetovalnici.
je sprostilna tehnika, ki pomaga pri splošnem počutju posameznika. Učinki masaže so telesne in duševne narave.
Z masažo vplivamo na kožo, skeletne mišice, krvni obtok, obtok limfe, sklepe in obsklepne mišice, podkožno maščobno tkivo, živčni sistem, duševno počutje,….
Za izboljšanja telesnega in duševnega počutja, pospešitev krvnega pretoka, odprava stresa, napetosti, izboljšanje spanca,…
je specializirana masaža namenjena tako profesionalnim kot rekreativnim športnikom. Služi pripravi in ohranjanju športnikove forme, izboljšanju psihofizičnega stanja ter preventivi pred morebitnimi poškodbami. Cilj terapije je vzpostaviti normalno, neboleče gibanje in koordinacijo ter povrniti funkcionalno stanje pred poškodbo.
Preventiva pred resnimi poškodbami (nategi in raztrganine mišic), priprava pred tekmovanji, regeneracija po tekmovanjih in treningih, hitrejše saniranje poškodb, hitrejše izločanje odpadnih snovi iz mišic, dvig športnikove forme, …
je skupek različnih terapevtskih pristopov osredotočenih na težave mišično-skeletnega sistema. Cilj terapije je sprememba same strukture tkiv in povrnitev optimalne funkcionalnosti. Na podlagi skrbnega opazovanja, zbiranja informacij in palpacije tkiv se odločimo za tretmaje prilagojene potrebam posamezne stranke. Namen je zmanjšanje bolečine in povrnitev funkcije obravnavanega dela telesa.
pri težavah s hrbtenico, rameni, koleni, gležnjem, pri specifičnih bolečinah mišic,…
je učinkovita metoda za sprostitev kronično prizadetih delov telesa. Njen primarni cilj je sprostitev mišic in odprava bolečin. Pri tej tehniki obdelujemo mišice in fascije, ki se nahajajo v globji mišični plasti, kamor z običajnimi tehnikami ne pridemo. Primerna je predvsem za športnike in fizične delavce.
pri kroničnih bolečinah, brazgotinah, zarastlinah, pri težavah s slabo držo, pri fibromialgijah, za boljše okrevanje po poškodbah…
je oblika masaže, kjer s pritiskom na cone na stopalih vplivamo na organe in organske sisteme v celotnem telesu. Vsaka cona na stopalu ustreza določenemu organu v telesu. Z masažo le-teh vplivamo na sproščanje in ravnovesje celega telesa.
pri zmanjševanju stresa, poživlja krvni obtok, krepi imunski sistem, pomaga pri glavobolu, nespečnosti, pri težavah s prebavnim sistemom in pri menstrualnih motnjah, uravnava delovanje žlez, pomaga vzbuditi telo, da prične s procesom samozdravljenja.
je metoda stimuliranja limfnega žilnega sistema. Imenujemo jo tudi lepotna masaža, saj dolgotrajno izboljšuje videz kože in celega telesa. Izvajamo jo s počasnimi in nežnimi manipulacijami. Za učinkovit rezultat so potrebni vsaj 2-3 tretmaji.
pri oteklinah nog, rok, po kirurških posegih, ob zvinih, izpahih, raztrganih mišicah, za krepitev imunskega sistema, za odpravo celulita, za odpravo nosečnostnih strij, pri osteoporozi, revmatizmu, aknasti koži, splošni regeneraciji organizma, za zmanjšanje bolečine, za izboljšanje splošnega počutja, za izboljšanje prebave, za izboljšanje spanca…
je tehnika lepljenja posebnih trakov za podpiranje mišičnih funkcij. S pomočjo trakov hitro in preprosto odpravimo bolečine. Velikokrat preprečimo tudi težke operacije in pospešimo naporno zdravljenje. Kineziotaping učinkuje zlasti pri izboljšanju mišičnih funkcij (stimulacija mišic), izboljšanju kroženja telesnih tekočin (limfna drenaža), zmanjšanju ali celo odpravi bolečine in učvrstitvi funkcije sklepov (stabilizacija).
ob sklepnih in mišičnih težavah, pri oteklinah, hematomih, po operativnih posegih…
MSTR® (McLoughlin Scar Tissue Release Technique ®) ali McLoughlinova tehnika je ena izmed najnovejših in izjemno uspešnih tehnik za obravnavo brazgotin.
Pri tehniki se uporabljajo hitri in nežni gibi, ki sproščajo gosto in napeto brazgotinasto tkivo.
Brazgotina sama, nam lahko povzroča kar precej nevšečnosti. Tkivo, ki se po neki poškodbi ali rezu zaceli, lahko ustvari debel skupek vlaken – brazgotino, ki na videz ni videti lepa, je lahko izbočena in trda, zmanjšuje nam pretok krvi in limfe v tem predelu, in veže tkiva, ki so povezana s tem predelom, kar pomeni, da nam zmanjša tudi gibljivost. S tehniko omogočimo, da se gosto prepletena vlakna sprostijo, kar pomeni, da se izboljša pretok preko brazgotine, ta postane mehkejša in bolj prožna. Ker se bolje prekrvavi, je običajno tudi manj vidna. Prožnost same brazgotine pa nam lahko izboljša tudi gibljivost.
Če želimo brazgotino obravnavati, mora biti ta popolnoma zaceljena. Minimalni čas je 8 tednov po posegu, če brazgotina še ni zaceljena tudi več. Tehniko pa se lahko izvaja tudi na zelo starih brazgotinah (tudi 60 let in več) in učinek ni nič slabši, kot če je brazgotina sveža. Vsak napredek, ki je narejen, pa ostaja trajen in se ne vrača nazaj v prejšnje stanje.
Tehnika se uporablja na brazgotinah vseh vrst, tako vidnih, kot tistih ki so v telesu, nam nevidne.